Srpkinje prokockale pobedu!

ponedeljak 10.12.2012.
21:39

Prosto je neverovatno kakvu priliku su propustile naše rukometašice u duelu sa Šveđankama u prvom kolu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu! Imale su pet golova prednosti u 52. minutu, vodile 23:18, a onda do kraja dozvolile rivalkama da izvuku bo

Kao po nekom pravilu na ovom Evropskom prvenstvu, naše rukometašice su i ovoga puta loše ušle u meč. Šveđanke su to iskoristile i vrlo brzo stekle ubedljivih 5:1.

Solidnu prednost Šveđanke su imale sve do polovine prvo poluvremena, kada izabranice Saše Boškovića uspevaju da uhvate rezultatski priključak i smanje na 11:10.

Gol prednosti Švedska je imala i na kraju prvog poluvremena (14:13), ali u nastavku kreće najbolji period igre naših reprezentativki. U 36. minutu prvi put su uspele da povedu na ovom meču, a onda stigle i do pet golova prednosti - 23:18! Igrao se 52. minut...

I onda, kada je trebalo da dotuku protivnice, dozvolile su sebi neverovatan pad u igri. Do kraja meča niosu uspele da postignu nijedan gol, Šveđanke su s druge strane napravile seriju 5:0, stigle do izjednačenja i na kraju čak imale i napad za pobedu.

Srpkinje su nekako uspele da se odbrane i sačuvaju bar bod - 23:23. Velika prilika je propuštena da se značajno približe polufinalu...

U našoj reprezentaciji najefikasnija je bila Sanja Rajović sa pet golova, a po tri su postigle Lekić, Erić, Damnjanović i Ognjenović, uz odličnu Tomaševićevu na golu.

Kod Šveđanki najefikasnija Torstenson sa osam golova.

Posle utakmica prvog kola druge faze takmičenja stanje na tabeli Grupe 1 izgleda ovako: Norveška 6, Danska 4, Srbija 3, Švedska 3, Francuska 2, Češka 0.