Autor: Boris Jovanović
utorak 01.05.2012.
08:32

Pobeda Majamija protiv Niksa u senci glupe povrede centra Njujorka. Indijana se revanširala Orlandu, nova drama u Oklahomi, sa istim ishodom.

Niksi su se dobro držali u Majamiju, međutim, nisu imali snagu da preokrenu rezultat protiv Majamija koji je ipak rutinski priveo meč kraju.

Frustrirani Amari Stodemajer je bes iskalio na kutiji sa protivpožarnim aparatom, isekao je ruku i kako sada stvari stoje neće igrati u utakmici broj 3 u četvrtak u Medison Skver Gardenu.

On se izvinio navijačima za postupak, a napustio je dvoranu u Majamiju sa imobilisanom levicom.

Inače, Karmelo Entoni je držao svoj tim u igri, ubacio je 30 poena, ali nije imao previše raspoloženih saigrača. Kod Hita Vejd 25, Boš 21, Lebron 19, ali uz 7 skokova i 9 asistencija.

Velikih 2:0 za Majami, teško je verovati da će Niksi, u odnosu na viđeno uspeti da pariraju veliko rivalu.

U Oklahomi još jedan napet meč i ponovo je "Tander" dobio posle drame u završnici. Oni vode 2:0 protiv šampiona, ali su te dve utakmice dobili sa ukupno četiri poena razlike.

Ovoga puta je Dalas promašio nekoliko šuteva u završnici, a Novicki nije imao dovoljno sreće da svom timu donese produžetak.

Međutim, Oklahoma koja ponovo nije dobro šutirala nosi 2:0 u Teksas, a preživeli su još jedno loše šutersko veče Duranta koji je ubacio 26 poena, ali je pogodio samo 5 od 17 šuteva.

U Indijani, Pejsersi su isprašili u drugom poluvremenu Orlando i izjednačili rezultat. Prve dve četvrtine ponovo u igri Indijane nije funkcionisalo ništa, a ono što je posebno nervirali trenera Fogela je činjenica da je Orlando bez Hauarda imao više skokova od njegovog tima.

Sve se promenilo u trećoj četvrtini, prvih 12 lopti uhvatili su Pejsersi. Oni su taj period igre dobili sa 30:13 i praktično rešili meč.

Vest je ubacio 18 poena i imao 11 skokova, ovaj veteran je igrao odlično u prva dva meča, a Grejndžer i pored 18 poena nije namestio ruku. Kod gostiju, odbrana je ponovo funkcionisala bolje od napada, bili su na 35% šuta.

Indijana - Orlando 93:78 (1:1)
Oklahoma - Dalas 102:99 (2:0)
Majami - Njujork 104:94 (2:0)