Sunovrat ''Orlova'' protiv Gruzije!

petak 16.08.2013.
22:32

Neverovatan pad u igri reprezentacije Srbije tokom drugog poluvremena obeležio je duel sa Gruzijom na turniru u Francuskoj. Iako su na poluvremenu vodili sa 15 poena razlike, Ivkovićevi izabranici u nastavku odigrali katastrofalno

Dan posle poraza u neizvesnoj završnici i produžetaka protiv Francuske, očekivalo se da se ''Orlovi'' protiv Gruzije vrate na pobednički kolosek.

Na to je sve ukazivalo i posle prve dve četvrtine ovog meča na turniru u Antibu, kada je reprezentacija Srbije imala dvocifrenu prednost, ali je drugo poluvreme proteklo potpuno u znaku Gruzijaca koji su na kraju slavili rezultatom 75:71 (27:42).

Iako su nastupili bez iskusnog Raška Katića, ''Orlovi'' su tokom prvog poluvremena igrali sasvim korektno, postepeno uvećavali prednost do ''plus 15'' na poluvremenu.

Ali, potpuno neočekivano, u trećoj četvrtini kola ''kreću nizbrdo'', Gruzijci su se razigrali, a prednost našeg tima se topila iz minuta u minut. Ovu deonicu Gruzija je dobila sa 26:10 i prešla u minimalno vođstvo na ulasku u poslednjih deset minuta.

Ali, tu se sunovrat našeg tima nije zaustavio, pa su Gruzijci tokom poslednje deonice stigli i na 11 poena razlike 72:61! Dakle, u tom trenutku, rezultat u drugom poluvremenu bio je neverovatnih 45:19 za Gruziju.

U finišu meča, ''Orlovi'' su zaigrali nešto bolje, uspeli da smanje prednost (68:72), ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je kapiten Krstić sa 14 poena, a Danilo Anđušić je upisao 13, uz stopostotan procenat šuta. U pobedničkoj ekipi najefikasniji Sanikidze sa 19 postignutih poena.

U svakom slučaju, večerašnji meč je velika opomena našim igračima pred start Evropskog prvenstva koje je sve bliže...