''Svece'' probudio igrač više, mrtva trka na vrhu!

nedelja 27.10.2013.
23:06

Uzbudljivo veče u Francuskoj, PSŽ bio na pragu poraza na gostovanju Sent Etjenu, ali je posle isključenja Lemona početkom drugog poluvremena aktuelni šampion golovima Kavanija nadoknadio dva gola zaostatka. Monako bolji od Liona, a Bordo siguran protiv Mo

Derbi 11. kola francuskog šampionata doneo je dosta uzbuđenja, a u samom finišu Pari Sen Žermen je uspeo da izbegne prvi poraz u sezoni i vrati se na čelo tabele, gde mu društvo pravi Monako, koji je ranije danas bio bolji od Liona.

U Sent Etjenu, domaćin je vodio sa 2:0, ali mu to nije bilo dovoljno za veliki trijumf nad aktuelnim šampionom.

Na kraju, 2:2, a ''Sveci'' nisu delovali ni izbliza tako moćno kao pre nekoliko dana protiv Anderlehta u Briselu.

Vođstvo domaćima doneo je Korne u 18. minutu, posle akcije po desnoj strani i odličnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Minimalno vođstvo Sent Etjena ostalo je do kraja prvog poluvremena, a u šestom minutu nastavka Hamuma je duplirao prednost posle konfuzije u odbrani gostiju i komične reakcije golmana Sirigua - 2:0.

Ali, preokret počinje od 58. minuta, kada posle duela sa Lavecijem Hamuma dobija drugi žuti karton, o kome će se tek pričati u Francuskoj.

Od tog trenutka PSŽ preuzima potpunu inicijativu, a rezultat je stigao do kraja meča. Kavani je u 68. mintu smanjio na 2:1, da bi Matuidi u nadoknadi vremena postavio konačnih 2:2.

Liga 1 - 11. kolo