nedelja 26.08.2012.
16:52

U šampionatu Holandije ovog vikenda na programu su mečevi trećeg kola, a Tvente našeg Dušana Tadića i dalje ima maksimalan učinak.

Fudbaleri Tventea danas su zabeležili i treću uzastopnu pobedu od početka šampionata Holandije.

Odličan start sezone danas su učinili još boljim pobedom u gostima nad ekipom NEC Nijmegena rezultatom 3:1.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić nije se upisao u strelce, ali je odigrao svih 90 minuta u današnjoj utakmici.

Prethodno je svoj meč odigrala i ekipa Herenvena, koja je remijem bez golova osvojila bod protiv domaćeg AZ Alkmara. Filip Đuričić je u gostujućem timu bio u startnoj postavi, a zamenjen je u 78. minutu.

Fejenord je kao gost savladao Herakles sa 2:1, a odličan utisak gostujućih ekipa upotpunio je i Vitese, koji je sa 2:0 bio bolji od Viljema.

Derbi se igra u Groningenu, gde gostuje ekipa PSV-a. Domaći ponovo bez Kostića u konkurenciji za sastav.

Na tabeli, Tvente vodi sa maksimalnih 9 bodova, ispred Ajaksa, Vitesea, RKC-a i Fejenorda sa po 7...