Tunis utišao Banja Luku

Autor: Đorđe Đokić
sreda 17.07.2013.
23:54

Ni sjajna podrška Banjalučana, ni 2 gola prednosti minut pre kraja nisu bili dovoljni juniorima Srbije da savladaju Tunis. Golom u poslednjoj sekundi, Tunis stigao i do pobede.

Tunis je večeras šokirao Borik i Banja Luku.

Reprezentacija Srbije izgubila je od Tunisa u 3. kolu Svetskog juniorskog prvenstva i to primivši gol u poslednjoj sekundi utakmice.

Srbija je vodila, igrala dobro i do pred sam kraj  meča činilo se da će stići do treće pobede. Ipak, momci nisu izdržali. U samoj završnici Tunis je stigao dva gola prednosti naše reprezentacije, a zatim u neverovatnom finišu stigao i do pobede. Samo nešto više od minut do kraja Srbija je imala 28:26, da bi na kraju bila poražena sa 29:28 (14:13).

U redovima naše reprezentacije najefikasniji je bio Radivojević sa 6 golova, dok su Ilić i Pešić postigli po 5.

Srbija je trenutno na deobi 2. mesta u svojoj grupi. Danska je prva sa sve 3 pobede, a Tunis i Srbija su na 2. odnosno 3. mesto sa po 2 pobede i porazom.