Učinak aktera derbija - Vukić čovek preokreta...

sreda 04.04.2012.
20:50

Zvonimir Vukić sa dva gola dao veliki doprinos ubedljivom trijumfu Partizana, iako je igrao samo u drugom poluvremenu. Isključenja sputala Novosađane da pokažu više...

Partizan:

Stojković 7 - u prvom poluvremenu imao jednu odličnu intervenciju pri rezultatu 0:0, a kod Škuletićevog gola bio je nemoćan.

Aksentijević 6.5 - očekivalo se da će ponoviti partiju iz meča sa Radom , ali večeras nije bio na tom nivou.

Rnić 6 - odbrana crno-belih zakazala je kod gola Novosađana. Prvo su dozvolili Apiji da dođe do lopte, a zatim nisu zaustavili ni strelca Škuletića.

Ivanov 6 - sličan komentar važi i za njega. Ipak, u nastavku meča su imali mnogo lakši posao.

Volkov 7.5 -  gol, pa asistencija, dokazi su da je povreda prošlost i da bek Partizana ponovo ulazi u pravu formu.

Kamara 7 - kao i uvek - pouzdan, odradio svoje zadatke, a imao je i jednu priliku da se upiše u strelce, kada je šutirao sa dvadesetak metara

Tomić 7 -  začetnik preokreta u večerašnjem meču. Postigao izjednačujući gol, a u još nekoliko navrata je ugrožavao gol Supića.

Ilić 5.5 - slično kao protiv Zvezde u Kupu, kapiten Partizana ponovo se istakao promašajima. U istom napadu pogodio stativu, a onda sa četiri metra šutirao visoko preko gola.

Babović 7 - posle izlaska Saše Ilića preuzeo kapitenski traku, a sa njom kao da je i bolje zaigrao. Počeo akciju kod prvog gola, asistirao Volkovu kod trećeg. Mnogo bolji utisak ostavioo u drugih 45 minuta.

Dijara  6.5 - nije se upisao u strelce, ali je imao jednu asistenciju, i to kod prvog gola crnio-belih.

Eduardo 5 - Brazilac ponovo nije postigao gol, a večeras je imao dve odlične prilike. I on je, kao i Ilić, u prvom poluvremenu pogodio stativu gola gostiju. U nastavku imao još par pokušaja, ali golgeterska kriza se nastavlja.

Rezerve:

Vukić 7.5 -  čovek preokreta, uneo je dosta živosti u igru Partizana, a što je još važnije, dva puta je i zatresao mrežu gola Vojvodine.

Lazar Marković i Smiljanić su priliku dobili u finišu meča, malo za potpuniji utisak.

Vojvodina:

Supić 7 - branio što se braniti može. Iako je primio četiri gola, ne može se kriviti ni za jedan.

Vulićević 5.5 -  u nastavku podlegao nervozi, koja ga je koštala iskjučenja i od tog trenutka više nije bilo dileme ko osvaja bodove večeras u Humskoj.

Trajković 5.5 -  u prvom poluvremenu je uspevao da se izbori sa napadačima crno-belih, drugo poluvreme donelo je i nove okolnosti u kojima ništa osim poraza Novosađana nije moglo da se očekuje.

Mojsov 6 -  njegov crveni karton bio je početak rezultatskog kraha Vojvodine u ovom meču

Pavlović 5.5 -  nije se posebno istakao

Apija 6 -  ima zasluge za vodeći gol svog tima, pokazao je deo svog repertoara, ali navijači Vojvodine i dalje očekuju mnogo više od njega.

Škuletić 7 -  postigao prvi gol i bio je najveća opasnost po gol crno-belih. Posle isključenja Mojsova, Vukićević je bio primoran da ga zameni.

Stevanović 6 - imao je sjajnu priliku da već u 15. minutu donese prednost Vojvodini, nije je iskoristio, ostaje da nagađamo šta bi bilo da je pogodio.

Moreira 6 -  iako je sada jedna od prvih zvezda Vojvodine, Moreira je i dalje ljubimac navijača Partizana koji su ga burno pozdravili. Gledali smo ga i u mnogo boljim izdanjima u odnosu na večerašnje.

Novaković 5.5 -  napravio veliku grešku u prvom poluvremenu, kada je aktivirao ofsajd poziciju, iako je mogao da ostavi loptu Oumaruu, sve kod rezultata 0:1.

Oumaru 6 - pomenuti Novaković mu je uskratio najbolju priliku za gol, na neku drugu nije uspeo da se izbori.

Rezerve:

Milović 5 -  tek što je kročio na teren, napravio je prekršaj za najstrožu kaznu, bar po mišljenju sudije Grujića.

Katai - mnogo više se očekuje od njega, iako je zaigrao tek u nastavku.

Mitošević - slična ocena važi i za njega, ali treba imati u vidu da brojčano slabiji, Novosađani nisu uspeli da se iskažu na pravi način.