Udinezeu dovoljno pola sata u Đenovi, Laciju bod u Bolonji

ponedeljak 10.12.2012.
23:07

Pretposlednja utakmica 16. kola Serije A odigrana je u Đenovi, gde je Udineze savladao domaću Sampdoriju, a Brkić odbranio penal. Dva sata kasnije, Bolonja i Lacio podelili bodove.

Fudbaleri Udinezea ostvarili su i drugu uzastopnu pobedu u Seriji A. Posle ubedljivog trijumfa nad Kaljarijem (4:1), Di Natale i drugovi su u ponedeljak slavili i na gostovanju ekipi Sampdorije u Đenovi.

Udineze je trijumfovao rezultatom 2:0, a oba gola su postignuta već u prvih pola sata igre. U 17. minutu gosti su poveli golom Danila, koji je bio na pravom mestu posle centaršuta Di Natalea iz kornera.

Posle asistencije, Di Natale je, jedanaest minuta kasnije, postigao i gol i već tada postavio konačnih 2:0 za goste.

Gol Udinezea je i ovoga puta čuvao reprezentativac Srbije Željko Brkić, koji je u 64. minutu odbranio i jedanaesterac Pociju, a svih 90 minuta odigrao je i Dušan Basta.

Ovom pobedom Udineze se probio na osmo mesto na tabeli sa 22 boda, koliko ima i Katanija, dok je Sampdorija ostala na 13. mestu sa 17 osvojenih bodova.

Poslednji meč ovog kola igrao se u Bolonji, gde je istoimeni domaći tim igrao bez golova, 0:0, sa ekipom Lacija.

Rimljani su poslednjih pet-šest minuta odigrali bez isključenog Kozaka, ali za domaće nije bilo dovoljno vremena da to i iskoriste.

Lacio je tako prekinuo seriju od dve uzastopne pobede i sada na četvrtom mestu ima 30 bodova, tri manje od trećeplasiranog Napolija.