Ukroćen i ''Tigar'', Barsa sama na vrhu!

subota 03.11.2012.
23:58

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa u Primeri, Valensija na Mestalji nanela prvi ovosezonski poraz madridskom Atletiku, koji tako nije uspeo da se na tabeli ponovo pridruži vodećoj Barseloni.

Derbi desetog kola španske Primere pripao je Valensiji. Tim sa ''Mestalje'' je pred svojim navijačima slavio veliku pobedu nad sjajnim Atletikom iz Madrida, predvođenim fenomenalnim napadačem Radamelom Falkaom.

Valensija je trijumfovala rezultatom 2:0 i vratila se u gornji deo tabele gde joj je po kvalitetu svakako i mesto.

Pobedu domaćih najavio je kapiten Soldado sjajnim golom u 20. minutu meča. Rami je uputio centaršut sa desne strane, Soldado je zahvatio loptu volej udarcem i poslao je u mrežu nemoćnog Kurtoe - 1:0.

Minimalno vođstvo Valensija je uspešno održavala do samog finiša, a onda je, u 88. minutu ostala bez isključenog štopera Rikarda Košte, koji je dobio drugi žuti karton.

Ipak, i pored igrača manje na terenu, domaći su u nadoknadi vremena postigli još jedan gol preko Nelsona Valdeza, kojim su začinili večerašnju sjajnu partiju - 2:0.

Posle ovakvog epiloga, stanje na vrhu tabele sada izgleda ovako: Barselona 28, Atletiko 25, Real 20, Malaga 18...