'Uli Henes Kup' - Igra "mačke" i Barse

sreda 24.07.2013.
20:43

Nespremni i kombinovani sastav Barselone nije uspeo da se suprotstavi šampionu Evrope na "Alijanc Areni" pa je na kraju Gvardiolin tim slavio trijumf od 2:0 golovima Filipa Lama i Marija Mandžukića.

Revijalni meč Uli Henes Kupa nije doneo fudbalski spektakl kakav su navijači Bajerna i Bareslone očekivali. Kombinovani sastav u kojem je nastupila Barselona bio je nemoćan da se odupre Bajernu koji je već u takmičarskoj formi za razliku od Katalonaca.

Barsa je meč počela bez Inijeste i Ćavija u timu ali i bez većeg broja standardnih prvotimaca dok je Bajern igrao u najboljem sastavu.

Domaćin turnira je od početka diktirao tempo ali je prvu priliku propustio fudbaler Barselone Lionel Mesi već u 29. sekundi meča. Tri minuta kasnije Roben je na gol liniji zaustavljen pa je ostalo 0:0 sve do 14. minuta.

Na isteku trećine prvog dela meča Riberi je uposlio Filipa Lama u šesnaestervu a ovaj je glavom prebacio Maskerana i golmana Pinta za vođstvo Bajerna od 1:0.

Do kraja prvog dela utakmice Barselona nije stvorila pravu šansu pa je samo Rafinja greškom pogodio stativu sopstvenog gola što se može nazvati najboljom šansom Katalonaca.

Drugi deo igre prerastao je u monotonu igru nadmoćnog Bajerna koji je i sa rezervnom postavom bio bolji od dečurlije iz Katalonije. Roura je zamenio kompletan tim na poluvremenu pa je drugih 45 minuta Barselona igrala sa "trećim timom".

Činilo se da Bajern ne želi da krene agresivnije pa je do kraja susreta Kontentov prodor po levoj strani i centaršut za Mandžukića doneo domaćinu drugi gol i pobedu od 2:0.

Generalni utisak sa ovog meča je da Bajern već ima igru i uigran tim za početak sezone dok Barselona tek mora da krene sa pravim pripremama i sklapanjem ekipe što je bilo evidentno večeras na "Alijanc Areni".

Golove i najinteresantnije detalje sa utakmice pogledajte OVDE!