''Uragan'' Serena ''oduvao'' Mašu!

subota 30.03.2013.
19:41

Fenomenalna Amerikanka Serena Vilijams osvojila je titulu u Majamiju, šesti put u karijeri, posle velikog preokreta protiv Ruskinje Marije Šarapove u finalu.

Brojnim trofejima koje je osvojila u blistavoj karijeri, Serena Vilijams dodala je još jedan iz Majamija.

Američka teniserka je u finalu savladala najveću rivalku, Ruskinju Mariju Šarapovu rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:0.

Meč je trajao dva sata i pet minuta, a prvi set nije nagoveštavao ovakav epilog. Šarapova ga je dobila sa 6:4, zahvaljujući brejku u devetom gemu.

Vilijamsova je bolje ušla u drugi set, povela sa 2:0, ali je brzo usledio odgovor Ruskinje, koja dobija naredna tri gema za vođstvo od 3:2. Teško da je iko mogao da poveruje da Ruskinja do kraja meča neće osvojiti ni gem, a upravo se to dogodilo.

Vilijams kreće u furioznu seriju, dobija naredna četiri gema do kraja drugog seta, a u istom stilu nastavila je i u trećem protiv potpuno indisponirane rivalke - 6:0 u trećem setu za Serenino veliko slavlje.