Užičanima bod na ''Karađorđu''!

subota 13.04.2013.
20:59

Posle pobede u Humskoj, Vojvodina doživela novi kiks na svom terenu. Sloboda pružila odličan otpor i na kraju odnela bod - 2:2.

Duel na ''Karađorđu'' doneo je od samog starta zanimljiv fudbal. Užičani su u trećem minutu imali opasnu kontru preko Vasilića, ali je izostala prava završnica.

Za razliku od gostiju, Vojvodina je svoju prvu ozbiljniju priliku uspela da iskoristi. Akcija Kataija i Pavlovića u devetom minutu, usledio je odličan centaršut ka Alivodiću koji udarcem glavom sa oko četiri metra šalje loptu u mrežu - 1:0!

Usledio je nešto mirniji period igre, da bi u 27. minutu isti igrač pogodio stativu posle asistencije Smiljanića.

Ali, tri minuta kasnije - izjednačenje! Pilipović je odlično šutirao sa 14 metara, Žakula je nemoćan - 1:1.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvreme, a posle samo šest minuta igre u nastavku kapiten Užičana Vasilić je posle odlične akcije svog tima sa nekih osam metara savladao golmana ''Lala'' - 1:2!

Vođstvo gostiju trajalo je petnaest minuta, da bi onda Alivodić sjajno probio po desnoj strani, prošao svog čuvara, usledio je sjajan centaršut i još bolji volej Vranješa - 2:2!

Do kraja, Vojvodina konkretnija, stvorili su domaći još tri prilike do kraja meča, ali Vranješ i Katai dva puta nisu bili precizni.

Ostalo je 2:2, Vojvodina je ostala na trećem mestu sa 45 bodova, a Užičani na šestom sa 32.

Vojvodina: Žakula, Smiljanić, Đurić, Trajković, Pavlović, Poletanović, Ađuru, Radoja, Alivodić, Šušnjar, Katai.

Sloboda: Ranković, Vasilić, Bajić, Lazarević, Gojković, Pilipović, Pejović, Memedović, Tijago, Krstić, Olerum.