Valensija u finišu šokirala Baskijce!

subota 20.10.2012.
22:06

Treća večerašnja utakmica osmog kola Primere donela je mnogo uzbuđenja, a bodovi su ipak ostali na Mestalji, iako je Bilbo na nekoliko minuta pre kraja imao vođstvo.

Uzbudljiva predstava na Mestalji, Bilbao je dva puta vodio, ali na kraju je tri boda osvojila Valensija, pobedom rezultatom 3:2!

Prvi gol je viđen u 19. minutu, kada je Aduriz doveo Baskijce u vođstvo, da bi sedam minuta kasnije izjednačio Soldado iz jedanaesterca.

Međutim, posle pola sata igre u prvom poluvremenu Aduriz još jednom trese mrežu domaćih i vođstvom gostiju od 2:1 otišlo se na odmor.

Problemi za Bilbao počinju u 68. minutu, kada je Erera zaradio direktan crveni karton, ali su gosti uspevali da održe stečenu prednost i u narednih 20 minuta.

Međutim, sam finiš donosi i veliki preokret. Tino Košta je u 88. minutu izjednačio, a samo dva minuta kasnije Iraizoz je još jednom kapitulirao. Strelac pobedonosnog gola bio je Nelson Valdez - 3:2!

Večeras još igraju La Korunja i Barselona od 22 časa.