"Valjak" plesao po kiši

nedelja 25.08.2013.
20:59

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 5:1 u trećem kolu Jelen Superlige čime su nastavili poteru za liderom Čukaričkim. Meč je obeležio prvi gol Andrije Živkovića u dresu Partizana ali i prvi gol Kragujevčana u Humskoj nakon 1

Šestostruki uzastopni šampion Srbije ostvario je zaslužen trijumf u trećem kolu Jelen Superlige nad ekipom Radničkog iz Kragujevca koja je u Humskoj pokazala da ume da igra fudbal tek u drugom delu utakmice.

Prvo poluvreme obeležila je inicijativa Partizana koji je nošen sjajnim Nikolom Ninkovićem stvorio mnogo šansi od kojih su najbolje propustili Malbašić i Fofana.

Ipak, nakon 17 minuta igre Fofana uspeva da natrči na loptu koju je u šesnaesterac poslao Ninković i postigne prvi pogodak za crno-bele.

Nastavio je Partizan u istom ritmu i nakon datog gola pa je Volkov posle kornera glavom zatresao mrežu Čančarevića u 35. minutu.

Radnički u prvom poluvremenu nije uspeo ni da uputi udarac ka golu domaćih pa je trener Kragujevčana mogao da bude zadovoljan što se na odmor otišlo da dva gola zaostatka.

Drugi deo meča počeo je još bolje nego prvo poluvreme po crno-bele. Tintor je oborio Malbašića u šesnaestercu pa je sudija pokazao na penal koji je iz popravnog pokušaja realizovao Nikola Ninković.

Dva minuta kasnije i Radnički dobija priliku da sa penala dođe do gola ali Vladimir Stojković brani šut Beljića pa ostaje 3:0 za domaće.

Momak koji je iznudio penal, koji Beljić nije iskoristio, uspeo je u 57. minutu da matira Stojkovića sa dvadesetak metara i smanji rezultat na 3:1 čime je Radnički prekinuo niz od 12 godina bez datog gola u Humskoj.

Od tog trenutka Radnički je mogao da smanji prednost crno-belih preko Spalevića i Petrovića ali kako dvojici gostujućih igrača nije pošlo za rukom da daju gol usledio je novi nalet Partizana i još dva gola.

Najpre je Andrija Živković u 83. minutu solo akcijom povećao na 4:1 a onda se i Aleksandar Mitrović oprostio golom od stadiona u Humskoj čime je postavio konačnih 5:1.

Crno-beli nakon tri kola imaju sedam bodova i zauzimaju drugu poziciju na tabeli iza Čukaričkog koji je prvi sa 9 bodova. Još više od pobede navijače Partizana može da raduje veći broj stvorenih prilika i datih golova pred revanš meč plej-of faze kvalifiakcija za Ligu Evrope sa Tunom.