Van Persi het-trikom ulepšao Fergijev jubilej!

nedelja 02.09.2012.
19:00

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Sautempton u trećem kolu Premijer lige nakon uzbudljivog meča na kom je Robin Van Persi postigao sva tri gola za svoju ekipu.

Aleks Ferguson mogao je po zlu da pamti hiljaditi meč u kome je predvodio ekipu Mančester Junajteda.

"Đavoli" su na gostovanju Sautemptonu gubili do 87. minuta a Robin Van Persi umalo nije postao tragičar meča.

Sveci su poveli golom Lamberta u 16. minutu a Mančester je izjednačio preko Robina Van Persija sedam minuta kasnije. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Početak drugog dela meča u potpunosti je pripao domaćoj ekipi što su "Sveci" materijalizovali golom u 55. minutu. Od tog trenutka Sautempton je imao prednost od 2:1.

Usledilo je paklenih 20 minuta završnice tokom kojih je Robin Van Persi od tragičara postao junak meča.

Holanđanin je najpre promašio jedanaesterac u 68. minutu a onda je sa dva pogotka u završnici meča doneo nova tri boda Junajtedu i time ulepšao jubilej Aleksa Fergusona.

Persi je, najpre u 87. minutu bio precizan za 2:2 da bi u nadoknadi vremena iskoristio centaršut Nanija i postigao het-trik za konačnih 3:2 za Junajted.

U drugom meču koji je danas igran na "Sports Direkt Areni" Njukasl je remizirao sa Aston Vilom 1:1.