Van Persi odneo ''municiju'' - ''Tobdžije'' opet bez gola!

nedelja 26.08.2012.
16:25

Ni u drugom kolu Premijer lige fudbaleri Arsenala nisu uspeli da postignu gol. Posle Sanderlenda proteklog vikenda, danas mirovala i mreža Stouka u duelu sa ekipom Arsena Vengera.

U prvoj današnjoj utakmici drugog kola Premijer lige, fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju ekipi Stouka na ''Britaniji''.

Meč je završen bez golova, 0:0, pa ''Tobdžije'' još uvek čekaju na prvi premijerligaški pogodak od odlaska Robina Van Persija, koji je, uzgred, juče bio strelac za Mančester Junajted.

Arsenal je tokom prvih 45 minuta bio nešto bolji rival, odbrana je delovala sigurno, bilo je par njihovih opasnijih napada, ali gola nije bilo.

Početkom drugog dela igre, u 58. minutu, Penant je pao u kaznenom prostoru ''Tobdžija'' posle duela sa Gibsom, ali se sudija nije oglasio.

Venger je u nastavku pokušao da nešto promeni u igri svog tima, uvođenjem Čembrlena i Volkota umesto Žervinja i Podolskog, ali efekta nije bilo, pa je londonski klub morao da se zadovolji drugim uzastopnim remijem bez golova na startu nove sezone.

Od 17 časova igra se derbi drugog kola, duel između Liverpula i Mančester Sitija.