Vilotić zapečatio sudbinu Ciriha

subota 06.04.2013.
23:36

Bivši fudbaler Crvene zvezde Milan Vilotić upisao se na listu strelaca u pobedi Grashopera nad Cirihom u okviru 26. kola švajcarske fudbalske lige

Jedan od najboljih defanzivaca u Švajcarskoj i komandant odbrane ekipe koja se bori za titulu sa Bazelom, fudbaler Grashopera Milan Vilotić, postigao je jedan od četiri gola u pobedi „skakavaca“ nad Cirihom od 4:2 u okviru 26. prvenstvenog kola.

Gradski derbi obeležili su igrači poreklom sa Balkana, a šest golova u meču iznenadili su i medije, koji su pre početka najavljivali tvrdu i neizvesnu borbu za pobedu.

Prvi je Grashoper došao do prednosti i to u 12. minutu preko Hajrovića iz jedanaesterca. Lang je u 25. povisio na 2:0 i retko ko je mogao da pretpostavi da će Cirih imati snage da se vrati u meč.

Onda je na scenu stupio Milan Gajić koji je prvo sa bele tačke u 32. minutu smanjio prednost gradskog rivala, da bi potom u 51. doneo veliku neizvesnost u duel. Taj period u kojem je Gajić dva puta nadmudrio Grashoper bio je ujedno i najslabiji deo meča kada je u pitanju njihova odbrana, pošto je tada za "skakavce" sve krenulo na bolje.

U odbrani su se probudili Vilotić i Stefan Grihting i bili su začetnici akcije u kojoj je Veroljub Salatić u 62. minutu vratio prednost Grashoperu. Konačan rezultat postavio je Vilotić u 70. minutu.

Grashoper se sada poravnao na prvom mestu tabele sa Bazelom, koji u nedelju igra protiv Sent Galena. Što se ekipe za koju Vilotić igra tiče, ona naredni meč igra 14. aprila protiv Siona.