Vojvodina - Crvena zvezda (kraj)

nedelja 26.05.2013.
16:59

Kraj meča na ''Karađorđu'', Vojvodina slavila sa 3:0 golovima Abubakara, Alivodića i Trajkovića!

Prvu priliku imala je Vojvodina, već u petom minutu, kada su Alivodić i Abubakar pripretili, ali je golman Zvezde Miloš Vesić sačuvao svoju mrežu.

Četiri minuta kasnije još jedan pokušaj zapaženog Alivodića, ali ponovo bez uspeha, ostaje 0:0.

Mreža Crvene zvezde se zatresla posle kornera u 12. minutu. Trajković je šutirao glavom, savladao Vesića, ali je arbitar dosudio prekršaj u napadu...

U 20. minutu, prilika i za Crvenu zvezdu preko Mudrinskog, ali je golman Supić na vreme istrčao i izbio loptu ispred napadača Zvezde.

Mudrinski je i deset minuta kasnije bio u prilici, dobro je šutirao sa dvadesetak metara, a Supić je loptu izbio u korner.

Period mirnije igre, podmlađeni tim Zvezde se oslobodio početnog pritiska, pa Vojvodina nije tako dominantna kao što se to možda očekivalo.

Ipak, u 41. minutu penal za Vojvodinu! Abubakar je krenuo ka kaznenom prostoru Crvene zvezde i kada je u njega ušao, kiontakt sa golmanom Vesićem sudija Đokić je okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Protestovali su fudbaleri Crvene zvezde, Vesić je pokušavao da ubedi sudiju da nije bilo prekršaja, ali arbitar svoju odluku nije promenio.

Abubakar je na kraju preuzeo odgovornost da izvede penal i - pogodio mrežu za vođstvo Vojvodine od 1:0!

Sam početak drugog poluvremena nije doneo zanimljiv fudbal, ali Vojvodina koristi prvu pravu priliku u nastavku.

Posle devet minuta igre u drugom poluvremenu, Alivodić se našao u prilici i iskoristio je na najbolji način - snažan udarac pod prečku sa nekih osam metara, za vođstvo od 2:0!

Odmah zatim, trener Zvezde je iz igre izveo Natanijela Asamou, a priliku ukazao mlađanom Brajoviću. Od 61. minuta na terenu je i Nikola Stojković umesto Grujića.

Vojvodina sve opasnija, u 65. minutu sjajna šansa za Abubakara, ali Vesić odbija loptu do Kosovića koji šutira visoko preko gola...

A od 72. minuta rezultat je 3:0, Trajković! Slobodan udarac za Vojvodinu sa leve strane, izveo ga je Gaćinović, lopta je jednog igrača Zvezde pogodila u ruku, ali onda došla do Trajkovića koji sjajno reaguje i šalje loptu u desni ugao Vesićevog gola - 3:0!

Zvezdina mreža zatresla se i u 76. minutu, takođe posle slobodnog udarca za Vojvodinu, ali ipak nije 4:0, jer je arbitar Đokić gol poništio zbog nepostojećeg ofsajda.

Finiš meča takođe u znaku domaćih, prilike su imali i Katai i Kosović, ali je ostalo 3:0.