Voša drži korak za Zvezdom - trijumf u Jagodini!

subota 30.03.2013.
20:58

Fudbaleri Vojvodine ostvarili su još jednu važnu pobedu u Superligi, na gostovanju jednom od glavnih konkurenata za plasman u Evropu i ponovo se izjednačili sa Crvenom zvezdom na drugom mestu na tabeli.

Da u prolećnom delu šampionata igraju znatno sigurnije nego jesenas, fudbaleri Vojvodine potvrdili su i u Jagodini, gde su uspeli da osvoje sva tri boda, trijumfom rezultatom 1:0.

Počelo je atacima Jagodinaca, koji su želeli da što pre stignu do vodećeg gola, ali taj početni pritisak domaćih ekipa Vojvodine je uspela da izdrži i polako preuzimala inicijativu.

Prvi je domaćima pripretio Abubakar, a zatim je u par navrata svoj šut oprobao i Katai.

To kao da je bila najava onoga što sledi u 30. minutu meča. Vulićević je u svom  stilu odlično centrirao sa desne strane, a na pravom mestu bio je Abubakar Oumaru, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu golmana Bondžulića - 0:1.

Finiš prvog poluvremena ponovo pripada domaćima, koji su imali još par prilika preko Cvetkovića i Đenića, ali ponovo bez rezultata.

Bitnijih promena nije bilo ni u nastavku. Vojvodina je uspela da sačuva minimalno vođstvo i tako večerašnjem rivalu odmakne na čak osam bodova razlike.

Jagodina: Bondžulić, Dukić, El Monir, Živanović, projice, Petričević (S. Stojanović), Cvetković, Damjanović, Đurić, Arsenijević, Đenić (M. Stojanović).

Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Poletanović, Trajković, Ađuru, Radoja, Vranješ, Alivodić (Kosović), Katai, Oumaru.