Voša 'prošetala' Maltom!

četvrtak 04.07.2013.
19:52

Fudbaleri Vojvodine na najbolji način počeli novu sezonu, ostvarivši ubedljiv trijumf na Malti nad domaćim Hibernijansom, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kapitalnu prednost pred revanš stekli su fudbaleri novosadske Vojvodine u meču prvog kola kvalifikacija za LE protiv Hibernijansa.

Ekipa Marka Nikolića je već na Malti potvrdila razliku u kvalitetu i praktično osigurala plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Na kraju - 4:1 za ''Lale'', uz sasvim solidan utisak obzirom da se radi o samom početku nove sezone.

Marko Nikolić je na teren izveo ofanzivnu formaciju, igralo se otvoreno, a posle par prilika na obe strane, Vojvodina je u finišu prvog poluvremena prelomila meč u svoju korist.

Prvo je u 40. minutu Škuletić postigao vodeći gol za asistenciju Alivodića, da bi samo tri minuta kasnije posle akcije Poletanovića fudbaler domaćeg tima Soareš autogolom duplirao prednost Novosađana - 0:2 na poluvremenu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Oumaru je propustio izglednu priliku, ali se ispravio već u 50. minutu, postigavši treći gol za goste.

Do počasnog gola Maltežani su došli u 78. minutu. Prethodno im je dosuđen jedanaesterac, ali je golman Kordić uspeo da loptu izbije u korner, posle koga domaći ipak dolaze do gola - 1:3.

Da trijumf Vojvodine bude još ubedljiviji potvrdoo se rezervista Kosović, koji je u 82. minutu postavio konačnih 1:4.

U finišu meča, štoper Đurić je zaradio drugi žuti karton, pa trener Nikolić na njega neće moći da računa u revanšu.

Vojvodina je nastupila u sledećem sastavu: Kordić, Barić, Trajković, Đurić, Vulićević, Vranješ, Radoja, Poletanović, Oumaru, Škuletić, Alivodić.