Vreme kad je Partizan igrao na gol više...

četvrtak 18.10.2012.
21:57

Na današnji dan pre 23 godine fudbaleri Partizana odigrali su jednu od onih evropskih utakmica koje su navijačima kluba iz Humske ostale dugo u sećanju, u sezoni u kojoj su crno-beli bili prepoznatljivi po mečevima sa dosta golova.

To je sezona u kojoj je Partizan u Kupu pobednika kupova eliminisao škotski Seltik u nezaboravnom dvomeču (2:1 za Partizan i 5:4 za Seltik u Glazgovu), a onda su crno-beli za rivala dobili holandski Groningen.

Tog 18. oktobra 1989. godine, ekipa Partizana koju je sa klupe predvodio Ivan Golac gostovala je u Holandiji u prvoj utakmici osmine finala KPK.

Još jedna utakmica puna uzbuđenja, obeležena sa ukupno sedam golova, a Groningen je slavio sa 4:3.

Mejer je u 16. minutu doneo prednost domaćima, a izjednačio je Milorad Bajović petnaest minuta kasnije. Već u 35. minutu nova prednost za Groningen, a strelac je bio Ten Kat, da bi Milko Đurovski u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio na 2:2.

Tek što je počelo drugo poluvreme Rosinen je doveo domaće u novo vođstvo, a uvećao ga je Kuvermans u 74. minutu za 4:2. Ipak, i finiš drugog poluvremena obeležio je Milko Đurovski koji je u 83. minutu postavio konačnih 4:3.

Usledio je revanš u Beogradu, Partizan je slavio sa 3:1 i izborio danas toliko željeno proleće u Evropi, ponovo je Milko Đurovski bio čovek odluke, pa su Holanđani naredne sezone odlučili da ga dovedu u svoje redove.