Vruć šamar za Barsu na 'Anoeti'

Autor: Boban Filipović
subota 22.02.2014.
21:49

Aktuelni šampion Španije ispustio lidersku poziciju, definitivno mu ne odgovara baskijsko tle, nakon poraza u Bilbau, i iz San Sebastijana se vraćaju praznih šaka.

Najavljivali su fudbaleri Real Sosijedada osvetu velikanu iz Katalonije zbog eliminacije u 1/2 finalu Kupa kralja, istrajali su u toj nameri i oborili na pleća šampiona!

Barsa se u mondenskom letovalištu na severu Španije provela kao 'bosa po trnju', poražena je 'Anoeti' rezultatom 3:1. Zanimljivo i prošle sezone su Katalonci izgubili bodove na ovom stadionu, tada je bilo 3:2.

Prva velika prilika viđena je posle pola sata igre, David Zurutuza je dobrim udarcem pokušao da ugrozi Valdesa, koji sjajno interveniše.

Međutim, samo tri minuta kasnije Sosijedad dolazi u vođstvo, Aleks Song je u u pokušaju da blokira jedan udarac skrenuo loptu u mrežu iza Valdesovih leđa.

Nije dugo trajala radost domaćina, već u 36. minutu Leo Mesi na asistenciju Montoje donosi poravnanje. Bio je ovo 14. gol Argentinca u tekućoj sezoni.

Domaćin je vrlo lako u finišu prvog del amogao da vrati prednost, ali je projektil Karlosa Vele završio tik preko gola, te se na odmor odlazi pri rezultatu 1:1.

Sosijedad nastavlja hrabro da napada u nastavku i to se ispaltilo u 54. minutu. Vela asistrira za Antoana Grizmana, a francuski napadač postiže svoj 15. gol ove sezone.

Grogirana Barselona posle pet minuta ponovo kapitulira, Grizman s eovog puta našao u ulozi asistenta, a Zurutuza je bio egzekutor.

Martino reaguje izmenama, baca sve karte na napad, uvodi Fabregasa umesto Songa i Aleksisa Sančeza umesto Montoje, ali to ne daje nikakav konkretan rezultat.

Naprotiv, pobeda domaćih mogla je da bude još ubedljivija da je Karlos Vela desetak minuta pre kraja bio koncentrisaniji u dobroj prilici u kojoj se našao.

Ostalo je 3:1, a golove možete pogledati OVDE.

Real Madrid je lider posle trijumfa nad Elćeom, ima tri boda više od Barse, kao i od Atletiko Madrida, koji svoj meč 25. kola igra sutra u Pamploni.