'Zbornaja' pobedničkim korakom maršira u Brazil

Autor: Janko Glavonjić
petak 06.06.2014.
20:29

U generalnoj probi pred Mondijal reprezentacija Rusije savladala je u Moskvi Maroko rezultatom 2:0.

Beta/AP Photo/Erlend Aas, NTB Scanpix

Tvorci pobede bili su Vasilij Berezucki, koji je bio najviši u skoku posle jednog kornera u 27. minutu, i Jurij Žirkov, koji je fenomelanim volej udarcem sa ivice šesnaesterca rešio pitanje pobednika na nešto više od pola sata pre kraja meča.

Fabio Kapelo je eksperimentisao u ovom meču, izveo kombinovani sastav, u startnoj postavi se nisu našli Džagojev i Keržakov (ušli u igru u drugom poluvremenu), koji će verovatno počinjati mečeve na Svetskom prvenstvu.

Marokanci su izabrani za rivale u ovom pripremnom duelu jer će 'Zbornaja' igrati u Brazilu u grupi sa njihovim istočnim susedima Alžircima. U toj grupi nalaze se još Belgija i Južna Koreja.

Pored ovog meča na programu je bio duel Poljske i Litvanije u Granjsku, domaćini su slavili sa 2:1, iako gubili na poluvremenu.