Zeman pokorio "Meacu", Lacio i Napoli maksimalni

Autor: Boris Jovanović
nedelja 02.09.2012.
22:44

Roma šokirala Inter u Milanu, Napoli slavio protiv Fiorentine, Lacio visoko leti, gol Jankovića nedovoljan da Đenova izbegne poraz.

Roma je protutnjala kroz Lombardiju, s obzirom na ono što smo videli, sasvim zasluženo.

"Vučica" je napala domaćina, mladi Florenci je glavom matirao Kastelacija, ali je Antonio Kasano izjednačio u finišu prvog poluvremena. Ipak, Pablo Osvaldo je novom majstorijom ponovo doveo Rimljane do prednosti. Italo - Argentinac je prošle nedelje zapalio Italiju makazicama, sada je lobovao protivničkog golmana.

Do kraja meča, Markinjo je golom iz mrtvog ugla potvdio pobedu gostiju, 3:1.

Fiorentina je bila bolji tim u prvom poluvremenu na užasnom terenu na Sao Paolu, ali je do pobede stigao Napoli. Domaći su golovima Hamšika i Džemailija stigli do prednosti, a Jovetić je samo ublažio poraz.

Ljajić je ušao umesto El Hamdauija, Tomović odigrao čitav meč za "Ljubičaste".

Lacio je preslišao Palermo, Sicilijance je načeo Klose koji je dva puta pogodio mrežu Palerma, a upisao se i Kandreva.

Odličan meč na "Masiminu", Katanija je slavila protiv Đenove, Boško Janković je izjednačio na 2:2, ali je Lodi doneo pobedu "Slonovima".

Kaljari je u nadoknadi stigao do izjednačenja protiv Atalante, golom Ekdala, Parma sigurna protiv Kjeva.Maksi Lopet je otvorio konto u dresu Sampa, Dorijani su sa 2:1 dobili Sijenu.

Danas popodne je Juve protutnjao kroz Udine, juče je Torino savladao Peskaru, Milan bolji od Bolonje.