Zlatan vratio "Svece" na čelo

Autor: Filip Mitrović
nedelja 20.01.2013.
23:01

Pobedom nad Bordoom u gostima, Pari-Sen Žermen preuzeo lidersku poziciju od Liona. Nica i Ren takođe slavili kao gosti.

U poslednjem meču 21. kola francuske Lige 1, Pari-Sen Žermen je savlado Bordo i ponovo zaseo na čelo tabele. Bordo - PSŽ 0:1.

"Žirondicima" je presudio, a ko bi drugi do Zlatan Ibrahimović, pogotkom u finišu prvog poluvremena, tačnije u 43.minutu na asistenicju Lukaša Moure.

"Sveci" sada imaju 42 boda, isto kao i Lion, ali su prvi zbog boljeg skora u međusobnom duelu, a pored toga imaju i bolju gol razliku.

Bordo ostaje na 32 boda i sedmoj poziciji na tabeli.

Ranije, u toku popodneva, Ren je slavio na Korziki protiv Bastije rezultatom 2:0, golovima Alesandrinija (34') i Erdinga (61'), dok je Nica istim rezultatom pobedila Lil, takođe kao gost. Strelci za Nicu bili su Siveli (77') i Maupaj (86').