21:59

Očekivani trijumf crveno-belih u Nišu, u poslednjem susretu 10. kola Superlige. Još jedna sjajna partija kapitena Rakočevića.

kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su četvrtu uzastopnu pobedu u Superligi, ukupno sedmu kojom su se učvrstili na trećem mestu na tabeli.

Ekipa Dejana Radonjića je u 10. kolu kao gost savladala ekipu Konstantina u Nišu rezultatom 83:70, uz još jednu odličnu partiju Igora Rakočevića.

Zvezda je već u prvoj deonici stekla dvocifrenu prednost, ali se i domaći tim nije predavao, pa je tokom treće četvrtine uspeo da uhvati rezultatski priključak.

Ipak, predvođeni raspoloženim kapitenom, Zvezda u poslednjih deset minuta ponovo nameće svoj ritam i rutinski privodi meč kraju.

Igor Rakočević je meč završio sa 25 poena, uz indeks korisnosti 27, a uz njega istakao se i Nelson sa 15 poena.

U ekipi Konstantina najefikasniji je bio Savić sa 13 postignutih poena.

Podsetimo, u nedelju je Mega Vizura savladala Radnički, pa je posle 10. kola stanje na tabeli sledeće:

Partizan i Mega Vizura 8-2, Crvena zvezda 7-3, Vojvodina 6-4, Radnički 5-5, Metalac 3-7, Sloboda i Konstantin 2-8.