Zvezda potopila "drim tim" iz Kragujevca

Autor: Filip Mitrović
subota 22.12.2012.
18:23

U derbiju sezone Crvena zvezda na "Tašmajdanu" savladala kragujevački Radnički 10:8 i sada je jedini neporaženi tim.

U duelu dva tima, koji predvode sadašnji i bivši seletor Srbije, Dejan Savić je bio uspešniji od Dejana Udovičića. Crvena zvezda pobedila je kragujevački Radnički rezultatom 10:8 (4:1, 1:2, 5:3, 0:2).

Zvezda je sjajno ušla u meč i posle tri četvrtine imala tri gola viška. Kragujevčani do poluvremena smanjuju taj zaostatak na dva gola, ali beogradski crveno-beli u trećem periodu bivaju izuzetno efikasni i u poslednju deonicu ulaze sa 4 gola prednosti.

U poslednjoj četvrtini Radnički je samo uspeo da upristoji poraz na podnošljivih 2 gola razlike.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Boris Vapenski sa 3 gola, isto toliko postigao je i Filip Filipović za Kragujevčane.

Vredi pomenuti i da je Zvezda bila hendikepirana na ovom meču jer je igrala bez povređenog reprezentativca Srbije, Nikole Rađena.