Zvezdina serija prekinuta na ''Čika Dači''!

sreda 04.04.2012.
17:55

U derbiju 22. kola Superlige u Kragujevcu, ambijent bolji od prikazane igre. Radnički i Zvezda igrali bez golova, 0:0, što je prva utakmica ovog proleća u kojoj Beograđani nisu zabeležili pobedu. Partizan će, tako, večeras imati priliku da uveća prednost

Borbena igra obe ekipe u sjajnoj atmosferi na ''Čika Dači'', viđeno je nekoliko prilika, ali golova nije bilo. Radnički - Crvena zvezda 0:0.

Na tribinama oko 13.000 gledalaca. Neposredno pre početka meča minutom ćutanja odata je pošta tragično nastradalima u novosadskoj diskoteci.

Prvi korner iznudio je Lazović za Crvenu zvezdu u petom minutu igre. Nije zatim bilo opasnosti po Kragujevčane. Ni posle deset minuta igre nema većih uzbuđenja na terenu.

Konačno, u 13. minutu opasna kontra Zvezde, lopta dolazi do Lazovića koji sa oko 18 metara pokušava da lobuje domaćeg golmana, ali je šutirao preko gola.

Kragujevčani za sada opasniji po levoj strani, preko Kostića, ali još uvek bez prave završnice.

Na drugoj strani, u 22. minutu ponovo je Lazović u centru pažnje. Ušao je u kazneni prostor, pretrčao Nenadića, šutirao iskosa sa desne strane, ali ponovo iznad prečke. U svakom slučaju, najbolja prilika u dosadašnjem toku meča.

Dva minuta kasnije Milošković je izbio sam ispred Bajkovića, ali je sa manjim zakašnjenjem sudija Vujović zaustavio akciju zbog ofsajda.

I na isteku prvih pola sata igre još jedna izgledna akcija Radničkog zaustavljena je zbog ofsajda. Utisak je da je ovog puta domaći tim oštećen.

U 33. minutu najopasniji prodor Kostića do sada, ali je suviše oklevao sa centaršutem i uspeo je da iznudi samo korner.

Tri minuta kasnije nova opasnost na drugoj strani. Kadu je iz ''skraćenog kornera'' sa desne strane sjajno pronašao usamljenog Lazovića na dvadeset metara od gola Radničkog, ali Zvezdin vezista i treći put šalje loptu preko gola.

Minut kasnije odlična akcija Kragujevčana, centaršut sa leve strane ka Spaleviću, ali napadač Radničkog je u izglednoj poziciji - promašio celu loptu...

Spalević je mogao da se iskupi u 42. minutu odličnim pokušajem sa pola terena, obzirom da je Bajković bio prilično ispred svog gola, ali je lopta završila iznad prečke.

Drugo poluvreme počinje prilikom za Evandra, koji je posle jedne odbijene lopte, šutirao sa ''kapice šesnaesterca'', ali nije bio precizan.

Zvezda ofanzivnija nego u prvom poluvremenu, gosti polako pojačavaju pritisak ispred kaznenog prostora Radničkog.

Prvi znaci nervoze i kod jednih i kod drugih viđeni su u 59. minutu, kada je Nedović posle neuspele kontre i duela sa Mladenovićem ostao da leži na travi. Gosti nisu zaustavljali svoju akciju, što je dodatno iritiralo fudbalere Radničkog, ali se sve brzo smirilo.

U 63. minutu prve izmene na obe strane. U ekipi Radničkog Lepović je na terenu umesto Obrovca, kod Beograđana Kasalica je zamenio neubedljivog Milunovića.

Dva minuta kasnije oštar centaršut Vešovića sa desne strane, Čančarević je izleteo ''u prazno'', ali na njegovu sreću nije bilo fudbalera Zvezde koji bi iskoristili ovaj njegov kiks.

U 70. minutu lepa prilika za Zvezdu da iz slobodnog udarca ugrozi gol Kragujevčana koji su se potpuno zatvorili u drugom poluvremenu.

Lazović je šutirao sa dvadesetak metara, ali je umesto mreže - pogodio živi zid.

Robert Prosinečki u 74. minutu vrši i drugu izmenu. Dimitrijević menja Kadua.

Minut kasnije Kostić na levoj strani oduzima loptu Maksimoviću, ali je nepreciznim pasom ka Spaleviću upropastio ovu izglednu situaciju za svoj tim.

Ali, najbolju priliku u dosadašnjem toku meča propustio je na drugoj strani Duško Tošić. Posle kornera Lazovića sa leve strane, Tošić je bio neometan na drugoj stativi, ali je glavom poslao loptu pored gola...

U tim trenucima je i Kuzeljević izvršio drugu izmenu. Nikola Simić je na terenu umesto Kostića.

U 83. minutu odličan pokušaj Mijailovića sa dvadesetak metara, golman Radničkog boksuje loptu.

U poslednjim trenucima slobodan udarac za Radnički. Šutirao je Lepović, lopta je zakačila nekog u živom zidu i završila u korneru. Na kraju ništa od svega, ostalo je 0:0.

Radnički: Čančarević, Pavlović, Kosorić, Tintor, Nenadić, Petrović, Nedović, Obrovac, Milošković, Kostić, Spalević.

Zvezda: Bajković, Vešović, Maksimović, Tošić, Mladenović, Mijailović, Kadu, Evandro, Lazović, Borha, Milunović.