ponedeljak 23.08.2021.
20:55

vo rezultata prvih utakmica današnjeg dana EP u odbojci za žene.

@CEVolleyball/Twitter

U četvrtom kolu grupne faze Evropskog prvenstva slavile su Belgija, Češka, Italija i Ukrajina.

Belgija je u derbiju današnjeg dana  u grupi A, u Beogradu pobedila Rusiju 3:2. Ruskinje su oslabljene došle na turnir, ali su pružile dobar otpor protivnicama. Po setovima je bilo 29:31, 21:25, 25:13, 25:22, 15:11.

Belgijanke su izgubile prv dva seta posle dramatične borbe, da posle ubedljivog trećeg i smanjenja na 2:1 uspele da se vrate i preokrenu rezultat.

Ruskinje posle četiri utakmice imaju dve pobede i dva poraza, dok je Belgija posle tri utakmice ostvarila dve pobede i poraz, koji joj je nanela naša ekipa.

Češka je bila bolja od Grčke u prvom meču grupe B. Slavile su Čehinje po setovima 26:24, 28:26, 25:15. Grčka je posle četiri kola upisala sva četiri poraza, dok Češka ima dve pobede i dve izgubljene utakmice.

Pobedu je upisala i Italija, viceprvak sveta. Slvačka je uspela da stigne do seta protiv Italijanki, međutim to je bilo sve. Italija je povela 2:0, da bi Češka posle drame 27:25 dobila treći set, ali je onda Italijankama ubedljivo pripao naredni za 3:1. U grupi C Italija je maksimalna sa tri pobede, kao i Hrvatska, dok Slovačka ima sva tri poraza.

Ukrajina je rutinski slavila protiv Švedske 3:0, po setovima 25:23, 25:17, 25:20. Sada obe ekipe u grupi D imaju isti učinak od dve pobede i dva poraza.