20:38

Izabranici Nikole Grbića slavili su sa u prvom meču u okviru kvalifikacija za Olimpijske igre, koje se naredne godine održavaju u Tokiju.

BETAPHOTO/FIVB/DS

Bilo je 3:1 za naše odbojkaše, po setovima 26:28, 25:19, 25:19, 32:30.

Počelo je loše, Australija je dobila prvi set sa 26:28, Srbija nije iskoristila tri set lopte.

Dolazimo do izjednačenja, sredinom drugog seta naši odbojkaši su stekli pet poena prednosti, to su uspeli i da sačuvaju do kraja.

Slična priča u trećem setu, na pravi tehnički tajm-aut smo otišli sa 8:3, držali smo prednost i na kraju slavili sa 25:19.

U četvrtom je bilo veoma neizvesno, Srbija je na prvom tehničkom tajm-autu imala 8:5, do drugog je Australija stigla do preokreta (15:16).

Do kraja je bilo veoma neizvesno, ali su Grbićevi puleni uspeli da slave sa 32:30 i sa 3:1 u setovima dobiju duel sa Australijom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleksandar Atanasijević sa 35 poena, dok je Marko Ivović dodao 13, a Uroš Kovačević 10.

U selekciji Australije istakli su se Luk Smit i Pol Kerol sa po 17 poena.

Srbija će sutra igrati protiv Kameruna, a u nedelju je očekuje meč protiv domaćina kvalifikacionog turnira u Beriju, selekcije Italije.

Plasman na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju izboriće samo prvoplasirana ekipa.