"Delije" će pričekati, i Voša se pita o tituli!

sreda 04.05.2016.
19:51

Odgovor na pitanje ko će biti šampion Srbije u odbojci dobićemo nakon pete utakmice, pošto je četvrti meč finalne serije u Novom Sadu pripao ekipi Vojvodina NS Seme.

Borba za titulu prvaka Srbije u konkurenciji seniora biće završena tek nakon majstorice, pošto su odbojkaši Vojvodine NS Seme večeras savladali Crvenu zvezdu u okviru četvrtog susreta finalne serije.

Odbojkaši Vojvodine večeras su savladali aktuelnog prvaka Srbije rezultatom 3:2 (25:21, 16:25, 26:28, 25:18, 15:11) čime su se izborili za petu utakmicu u kojoj će se odlučivati o šampionskoj tituli.

Novosadski sastav dobio je četvrti meč finalne serije posle velike drame pred oko 700 ljubitelja odbojke koji su ispunili tribine male dvorane "Spensa".

Domaći sastav bolje je otvorio večerašnju utakmicu i dobio prvi set, ali se Zvezda vratila u igru furioznim izdanjem u drugom setu, da bi potom potpuno preokrenula rezultat i povela sa 2:1.

Vojvodina je u trećem setu uspela da prokocka pet poena prednosti (21:16) pa su gosti iz Beograda stigli do vođstva i na set od nove šampionske titule.

Usledio je silovit odgovor Novosađana koji četvrti set rešavaju u svoju korist sa 25:18, a onda pri rezultatu 8:8 u petom setu lome rezultat sa dva vezana poena posle čega Crvena zvezda više nije imala odgovor na igru domaćeg tima.

Peta utakmica finalne serije koja će odlučivati o šampionu biće odigrana u nedelju, a prednost domaćeg terena imaće Crvena zvezda koja je u ligaškom delu sezone bila bolje plasirana od Vojvodine.