subota 11.06.2022.
21:28

"Orlovi" propustili čak četiri meč lopte...

BETAPHOTO/FIVB

U četvrtom kolu Lige nacija, odbojkaši Srbije poraženi su od selekcije Nemačke u Otavi rezultatom 3:2 (27:25, 25:27, 18:25, 28:26, 18:16).

Veoma uzbudljiv meč pripao je "orlovima" posle velike borbe i preokreta nakon prvog izgubljenog seta.

Usledila je nešto bolja igra u nastavku meča, proradio je i blok, pa je Srbija uspela da izjednači u drugom setu koji je dobila 27:25.

Treći set je dosta lakše pripao izabranicima Igora Kolakovića 25:18, zablistao je Dušan Petković, ali su Nemci uspeli da meč odvedu u peti set posle dobijenog četvrtog 28:26.

A u odlučujućem setu - prava drama.

Imala je Srbija vođstvo tokom prvog dela seta, usledilo je vođstvo Nemaca, da bi "orlovi" do kraja susreta propustili čak četiri meč lopte i tako upisali svoj drugi poraz na turniru u Kanadi.

U redovima Srbije, 24 poena postigao je Dušan Petković, dok je 22 postigao Pavle Perić.