Kakvo finale! Srbija - Brazil za prvaka sveta!

četvrtak 13.10.2022.
22:06

Još korak do trona.

EPA-EFE/SANDER KONING

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće protiv Brazila u finalu Svetskog prvenstva.

Naš nacionalni tim je plasman u finale obezbedio u sredu uveče pobedom nad Amerikankama, a večeras je odigrano drugo polufinale u kom je reprezentacija Brazola savladala Italiju sa 3:1, po setovima 25:23, 22:25, 26:24, 25:19.

Brazil su do pobede predvodile Gabrijela Braga sa 20, Ana Karolina Da Silva sa 17 i Loren Gelardo sa 14 poena.

Najbolja kod Italije bila je Paola Egonu sa 30 poena, a Fatime Sila je zabeležila 17 poena.

Ovo je četvrto finale na svetskim prvenstvima za Brazil, a zanimljivo je da njihov nacionalni tim još uvek nema nijednu titulu prvaka sveta.

Brazilke su večerašnjom pobedom uspele i drugi put na ovom šampionatu da savladaju Italiju, prethodno su to učinile u drugoj fazi takmičenja kada su slavile sa 3:2 u setovima.

Dug je put bio do finala, trebalo je odigrati čak 11 utakmica, s tim da je Srbija svih 11 dobila, a Brazilke su imale samo jedan poraz u prvoj fazi od Japana.

Večeras se vodila dramatična borba u prva tri seta, ali su u četvrtom Italijanke posustale, pa set odluke nije bio previše zanimljiv. Finale je u subotu u Apeldornu od 20 časova. Srbija će braniti titulu protiv olimpijskih vicešampionki.