LN - Australija zapretila tek u finišu, siguran trijumf Srbije u Sofiji!

nedelja 26.06.2022.
13:57

Srbija se posle druge nedelje Lige nacija nalazi na devetom mestu sa po četiri pobede i poraza.

FIVB
FIVB

Odbojkaši Srbije savladali su Australiju u Sofiji rezultatom 3:0 u setovima (25:17, 25:20, 25:22) u okviru osmog kola Lige nacija.

Izabranici Igora Kolakovića odigrali su veoma dobar prvi set u kojem su rivalu dopustili svega 17 poena, da bi u drugom Australija tokom većeg dela seta imala vođstvo.

Usledio je preokret, Srbija predvođena Aleksandrom Atanasijevićem i Milanom Kujudžićem uspela da prelomi set u svoju korist i na dobar način otvori treći set.

Relativno lako su "orlovi" stigli do prednosti od osam poena prednosti, "oziji" su napravili niz od šest poena i zapretili da meč odvedu barem još jedan set, ali to se nije dogodilo.

U redovima našeg tima, Atanasijević je postigao 15 poena, Kujundžić 13, dok su po 11 upisali Perić i Lisinac.

Podsetimo, završni turnir Lige nacija igra se u Bolonji, a osim domaćina Italije, učestvovaće još sedam najboljeplasiranih selekcija u regularnom delu.