četvrtak 08.06.2023.
09:42

Bitna pobeda izabranika Igora Kolakovića.

volleyballworld.com

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Kine rezultatom 3:0 u setovima (34:32, 25:16, 25:20) u drugom kolu prvog turnira ovogodišnje Lige nacija u Nagoji.

Posle uvodnog poraza od Slovenije, izabranici Igora Kolakovića ostvarili su veoma bitan trijumf, ali zadatak u prvom setu nije bio nimalo lak.

Čak 32 minuta bilo je potrebno "plavima" da povedu u setovima, iako su Kinezi imali i vođstvo u nekoliko navrata.

Drugi set prošao je bez većih problema po Srbiju, dok su treći bolje započeli odbojkaši Kine.

I pored toga, odbojkaši su ubrzo preokrenuli rezultat i na kraju stigli do zaslužene pobede u drugom kolu Lige nacija.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Dražen Luburić i Miran Kujundžić sa 18 poena, Nedeljković je dodao 12, a Krsmanović šest.

U reprezentaciji Kine Džang je stao na 17, korektor Đijang na 12, a Ju na devet poena.

Narednu utakmicu Srbija će u Ligi nacija igrati protiv domaćina Japana u petak od 12.40 po srednjoevropskom vremenu.

Četvrti meč u Nagoji za selekciju Igora Kolakovića zakazan je za nedelju u 08.40, a rival Srbiji biće Poljska.