08:11

Nije bilo lako našim odbojkašicama da trijumfuju posle više od dva sata borbe.

OSSRB
OSSRB

Odbojkašice Srbije ostvarile su petu pobedu u okviru Lige nacija pošto su u Braziliji savladale Tursku rezultatom 3:2 (25:19, 15:25, 20:25, 25:22, 15:13).

Meč je trajao čak dva sata i devet minuta.

Izabranice Danijelea Santarelija odlično su otvorile meč i prilično lako stigle do prvog osvojenog seta, ali je potom usledio veliki pad u igri naših odbojkašica.

Vratile su se Turkinje sa najboljom postavom na parketu i na ubedljiv način osvojile drugi, a onda i preokrenule rezultat osvojivši treći set.

I pored toga, Srpkinje se nisu predale, pa su posle izjednačenja ostvarile i veoma važnu pobedu na krilima Ane Bjelice i Sare Lozo koje su postigle po 18 poena.

Naredni meč Srbije u okviru Lige nacija na programu je u nedelju od 15 časova.

Zanimljiv dan za srpske sportiste nastavlja se sutra kada će omladinska reprezentacija Srbije odigrati svoj prvi meč na U19 Evropskom prvenstvu protiv Izraela. Ukoliko verujete u "orliće", AdmiralBet ima sjajnu ponudu i kvotu 2.75 na trijumf Srbije uz utakmicu do dva gola.