ponedeljak 21.08.2023.
18:55

Još jedan neverovatan meč naše najbolje odbojkašice.

Odbojkaski savez Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu na Evropskom prvenstvu.

Maksimalan učinak izabranice Đovanija Gvidetija nastavile su u Gentu gde su porazile ekipu Poljske sa 3:1 u setovima (25:18, 13:25, 23:25, 18:25).

Poljska je znatno bolje započela meč, te u prvom setu sve vreme održavala vođstvo koje je u jednom trenutku bilo i devet poena razlike.

Naše odbojkašice "probudile" su se u drugom setu, sve zahvaljujući maestralnoj Tijani Bošković koja je pogurala svoj tim do izjednačenja u setovima, a Srbija je dozvolila rivalkama samo 13 poena.

Vratile su se Poljakinje u trećem setu tokom kojeg su održavale vođstvo sve do sredine seta, a onda je Srbija okrenula tri poena zaostatka i na kraju povela u setovima.

Srpkinjama je četvrti set pripao prilično lako, pa tako u pobedničkom raspoloženju dočekuju naredni meč protiv Mađarske koji je na programu u sredu od 20 časova.

Maestralna Tijana Bošković obeležila je današnji meč sa 31 poenom, Stevanović je postigla devet, Aleksić osam, a Uzelac sedam poena.