SP - "Orlovi" lako sa Portorikom - Već su u osmini finala!

18:55

Rutinska pobeda Srbije.

FIVB
FIVB

Odbojkaši Srbije pobedili su Portoriko u Katovicama sa 3:0, u drugom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Sloveniji.

Po setovima je bilo 26:24, 25:21 i 25:16.

Naš tim je ovim trijumfom već obezbedio plasman u osminu finala, pošto je u prvom kolu bio bolji i od Ukrajine, takođe sa 3:0. Sa koje pozicije će ući u nokaut fazu, znaćemo posle meča poslednjeg kola grupne faze protiv Tunisa u sredu od 17.30 sati.

Najistaknutiji u redovima Srbije bio je Aleksandar Atanasijević, koji je osvojio 12 poena. Marko Ivović je dodao deset poena, a po osam su imali Nemanja Petrić i Srećko Lisinac.

Klistan Vidal Lorens je upisao 12 poena za Portoriko.

Srbija je u meč sa Portorikom ušla kao veliki favorit, ali je u prvom setu malo potcenila protivnika.

Igralo se bukvalno poen za poen, naši su uspeli u finišu da se odvoje na 22:20, pa su otišli na 24:21, ali bez drame nije moglo.

Tri set lopte je imao naš tim, a onda se razigrao primač servisa Portorika Pedro Molina.

Uspeli su Portorikanci da spase sve tri set lopte, ali je u igri na razliku staloženija bila Srbija i uspela je da dobije ovaj deo igre sa 26:24.

U drugom setu sličan scenario, ali bez drame na kraju.

Bilo je egal do sredine seta, a onda je Atanasijević krenuo da smečevima razbija rivale i Srbija je povela 21:16.

Na 24:19 naši nisu iskoristili dve set lopte, pa je selektor Igor Kolaković zvao tajm-aut na 24:21. To je urodilo plodom i ovaj set je dobijen rezultatom 25:21.

Treći set bio je nešto najbolje od Srbije u ovom susretu.

Krenulo je sa 7:2, pa je bilo 13:5 i to je bio put bez povratka za simpatični Portoriko.

U finišu su za Srbiju na Svetskim prvenstvima debitovali Mašulović i Todorović.