Preokret u Antaliji - Srpkinje poražene od Amerikanki u pet setova

sreda 31.05.2023.
19:23
Izvor: Beta

Naš tim vodio sa 2:1 u setovima, ali reprezentacija SAD uspela da napravi preokret.

Epa/Kiyoshi Ota

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je počela ovogodišnje takmičenje u Ligi nacija, pošto je danas u Antaliji poražena od selekcije SAD sa 2:3, po setovima 20:25, 25:19, 25:21, 21:25, 12:15.

U selekciji Srbije najefikasnija je bila kapiten Ana Bjelica sa 19 poena, Bjanka Buša je upisala 15, Maja Aleksić 13, dok je Sara Lozo utakmicu završila sa 12 poena.

Selekciju SAD je pobede vodila Andrea Druz sa 25 poena.

U duelu aktuelnih olimpijskih pobednica i svetskih prvakinja, Amerikanke su slavile posle 118 minuta igre.

Iako su obe selekcije bile u podmlađenim i izmenjenim sastavima viđena je kvalitetna odbojka. Izabranice Đovanija Gvidetija su posle nervoznog početka i gubitka prvog seta uspele da preokrenu rezultat i povedu sa 2:1 posle bolje igre.

Ipak, u nastavku su SAD diktirale tempo i kontrolisale rezultat, što ih je na kraju odvelo do minimalne pobede.

Odbojkašice Srbije će drugu utakmicu u Antaliji odigrati sutra od 19.00 protiv reprezentacije Turske.

Srbija će treći meč u Turskoj odigrati u subotu (13.00) protiv Poljske, dok će u nedelju (16.00) odmeriti snage sa selekcijom Kanade.

Tokom ovogodišnjeg izdanja Lige nacija, svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom tri sedmice, odnosno četiri meča za šest dana tokom jedne sedmice.

Na finalnom turniru će igrati osam reprezentacija, a takmičenje će početi od utakmica četvrtfinala.