23:26

Ništa od odbrane zlata.

CEV
CEV

Odbojkaši Srbije nisu uspeli da nastave odbranu evropskog trona i plasiraju se u finale, pošto su poraženi od Italije rezultatom 3:1, po setovima 29:27, 25:22, 23:25, 25:18.

Premda je u prvom setu imala početnu prednost od 8:4, usledila je serija Italije i preokret. Bio je egal sve do finiša kada je Srbija povela 22:20. Međutim, ponovo su Italijani uspeli da preokrenu i slave 29:27.

U drugoj deonici srpska selekcija je ponovo povela, da bi Italija preokrenula na 12:9 i čuvala prednost do kraja seta, a potom i lako slavila 25:22.

U trećem setu Srbija je vodila gotovo čitavo vreme, dok je Italija jurila rezultat. Ipak, naš tim nije uspeo da se odlepi sa nekom većom rezultatskom prednošću, ali je iskoristila prvu set loptu i poenom Petrića smanjila na vodstvo Italijana na 2:1.

Evropski prvaci izgubili su snagu u četvtom, psolednjem setu. Italija je povela 4:0, kasnije uvećala prednost na 12:6. Problemi sa napadom, ali i prijemom lopte bili su evidentni.Italija je na kraju lako dobila poslednji set rezultatom 25:18.

Najbolji u srpskom timu bio je Marko Podraščanin sa 13 poena, koliko je postigao i Uroš Kovačević. Italijane je predvodio Mićileto sa 23, dok je Pinali upisao 16.

Italija će u finali igrati sa reprezentacijom Slovenije, dok će Srbija snage odmeriti sa Poljskom.