četvrtak 19.08.2021.
18:18

Šampionke glatko do prve pobede.

Predrag Milosavljevic/Starsport.rs ©

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu pošto je u "Štark areni" za manje od sat i po vremena igre nadigrala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 25:11, 25:18, 25:14.

Srbija je lako stigla do vođstva u prvom setu od 1:0. Već na startu meča odličnu igru pokazala je Tijana Bošković, koja je našem timu sa četiri vezana asa omogućila prednost od 8:3.

Početni zamajac izabranice Zorana Terzića znale su da iskoriste pa su krajem seta stigle i do dvocifrene prednosti od 19:8.

Prvi set završen je sa ubedljivih 25:11, pa su osvajačice olimpijske bronze rasterećeno ušle u nastavak meča.

Reprezentativke BIH ušle su nešto otresitije u drugi set. Povele su sa 6:4. Uprkos vođstvu Bosanki tokom prvog tehničkog tajm-auta, Srbija se trgla i stigla do preokreta.

Najpre je povela sa 19:15, a sve je bilo gotovo kada su stigle do vođstva od 22:16.

Sve je bilo gotovo kada je Dragana Bošković prilikom servisa izbacila u aut, pa je Srbija sa 25:18 okončala drugi set.

Srbija je daleko bolje počela treći set i povela sa 7:3, što je bio uvod u izvanredan deo igre, koji je podsetio na prvi set.

Naš tim je tako izvanredno počeo odbranu naslova šampiona Evrope, a naredni meč igra već u subotu uveče kada je na programu duel protiv Francuske.