ponedeljak 26.09.2022.
18:24

Bravo!

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Aktuelne svetske prvakinje, odbojkašice Srbije savladale su Bugarsku sa 3:2. (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9) nakon preokreta i dva sata i 22 minuta igre u drugom kolu grupe "C" Svetskog prvenstva.

Srbija je tako stigla do druge pobede na Svetskom prvenstvu, nakon što su naše dame u prvom kolu bile bolje od Kanade sa 3:0.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Bianka Buša sa 27 poena, Tijana Bošković osvojila je 22 poena. Kod Bugarki bolje od ostalih bila je Silvana Čaluševa i Elica Atansijević sa po 17 poena.

Srpkinje su rutinski osvojile prvi set, ali je Bugarska zaigrala znatno bolje u nastavku.

Kada su Bugarke povele sa 2:1 u setovima činilo se da utakmica "izmiče" našim odbojkašicama, ali je selektor Daniele Santareli izmenama našao dobitnu kombinaciju za osvajanje četvrtog seta.

Na startu odlučujućeg, petog seta Srbija je povela sa velikih 5:0 i to vođstvo održala do kraja za novu pobedu na turniru.

Protivnik Srbiji u trećem kolu grupne faze biće Nemačka. Taj meč se igra za tri dana.