četvrtak 07.04.2022.
23:33

Lisinac i Podrščanin bolji od Nikole Grbića!

Odbojkaši Trentina i Zakse igraće u superfinalu odbojkaške Lige šampiona.

U meču koji će se godinama prepričavati Trentino je posle "zlatnog seta" eliminisao Peruđu i izborio utakmicu za trofej.

Domaći Trenntino imao je prednost iz prve utakmice u Peruđiu od 3:2, ali je gost koga sa klupe predvodi legendarni srpski stručnjak Nikola Grbić uspeo da slavi u Trentu identičnim rezultatom, iako je gubio sa 2:1 u setovima. Tada je na red stigao "zlatni set" u kojem je Trentino naših reprezentativaca Srećka Lisinca i Marka Podraščanina bio bolji i slavio u triler završnici, bilo je 17:15 za domaćina u odlučujućem setu. Trentino je do finala predvodio maestralni Alesandro Mikeloto sa 25 osvojenih poena.

Akutelni šampion Evrope Zaksa savladala je Jastržebski rezultatom 3:2 u revanš meču polufinala i posle ubedljivih 3:0 u prvoj utakmici potvrdila plasman u superfinale gde će braniti trofej najboljeg u Evropi.

Superfinale odbojkaške lige šampiona igra se 22. maja u Ljubljani.