Svetski prvak pao kod kuće, hoćemo li gledati reprizu Pariza?

20:21

Čekaju Srbiju ako bude uspešna večeras.

CEV
CEV

Odbojkaši Slovenije stigli su do neverovatne pobede nad Poljskom u četiri seta i po drugi put zaredom plasirali se u finale Evropskog prvenstva. Slovenija je slavila po setovima 17:25, 32:30, 25:16, 37:35.

Slovenija je igrala jako hrabro protiv favorizovane Poljske

Prvi set protekao je u znaku Poljskog tima, koji je prilično lako stigao do 1:0 u setovima.

U narednom su se Slovenci probudili i najavili dramu u nastavku. Vodila je slovenačka selekcija sve do sredine meča, kada su domaći stigli do 15:15. Smenjivalo se vodstvo obe ekipe, pa je set završen tek posle 32:30 u korist Slovenije.

U narednoj deonici Slovenija je nastavila tamo gde je stala u prethodnoj. Usledila je apsolutna inicijativa i vodstvo od 2:1.

U četvrtom setu ponovo je bilo dramatično. Poveli su Slovenci, da bi ih Poljaci sustigli i preokrenuli. Gledala se rezultatska klackalica sve do samog kraja seta. Slovenija je imala devet meč lopti, dok su Poljaci imali tri set lopte. Slovenci su se dva puta radovali, ali su oba puta poeni poništeni usled video provere. Na kraju je slavila slovenačka selekcija, posle 10. meč lopte.