BRAVO DELFINI! Bod zlata vredan u poslednjoj sekundi!

subota 06.08.2016.
15:19

Srpski vaterpolisti remijem su startovali na Olimpijskim igrama golom Filipa Filipovića u poslednjoj sekundi!

Beta/Branislav Božić

Naša selekcija je remizirala rezultatom 13:13 (3:5, 3:4, 3:2, 3:2),ali na sreću u pitanju je tek početak takmičenja.

Mađari su početkom treće četvrtine imali čak +4, ali su našizaigrali mnogo bolje i u finišu golovima Filipovića došli dovelikog boda.

Mađari su odlično zaigrali od samog početka, poveli su golom Sivoša, ali je izjednačio Ranđelović. Naši su pratili Mađare do 3:3 golovima Mitrovića i Ćuka, ali tad naši rivali prvi put idu na +2 preko Vargde i Vamoša i na prvu pauzu vode 5:3.

Mađari su tokom druge četvrtine održavali svoju prednost koju su uspeli i da uvećaju na +3 golovima Varge, Manherca i Zalankija, a naše održava Filipović i Mandić - 6:8. Mađari su u poslednjoj sekundi prvog dela igre golom Kiša na pauzu otišli sa +3 - 9:6.

Selektor Savić je na poluvremenu očigledno razbudio naše momke koji su zaigrali bolje, iako je Hošnjaski povisio na 10:6. Tada je usledila odlična serija naših, Jakšić prvo pogađa, potom Pjetlović blista na golu svojom petom odbranom, a Filipović i Ćuk vezuju seriju od 3:0 za 9:10. Nažalost, Hošnjaski opet u samom finišu četvrtine pogađaju za 9:11.

Poslednja četvrtina je bila veoma neizvesna, Mađari su nam konstantno bežali za taj jedan gol, pogocima Nikića bili smo na 10:11 i 11:12, a potom je došla uzbudljiva završnica.

Tri i po minuta pre kraja, Srbija je konačno izjednačila, i po ko zna koji put, Filip Filipović je bio kad je najbitnije i pogodio za 12:12.

Ipak, rival vraća vođstvo, Varga pronalazi Vamoša koji pogađa sa desne strane.

Srbija je u poslednjem minutu dva puta pogodila okvir gola i naši nisu imali sreće da ponovo izjednače.

Ipak, tada je na scenu ponovo stupio najbolji igrač sveta i smirenim udarcem u poslednjim sekudnama pogodio za 13:13 i veliki bod posle minusa od -4!

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović 1, Ćuk 2, Duško Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

MAĐARSKA: Nađi, Zalanki 1, Manherc 1, Erdelji 1, Vamoš 2, Hošnjanski 3, Adam Deker, Sivoš 1, Daniel Varga 1 (1), Deneš Varga 2, Kiš 1, Harai, Atila Deker. Selektor: Tibor Benedek.