Brutalan meč - Novi košarkaš Partizana zabeležio tripl-dabl i umalo šokirao Ameriku!

23:12

Fantastičan je Karlik Džons.

EPA-EFE/ROLEX DELA PENA

U "02 areni" u Londonu večeras su snage odmerili Južni Sudan i SAD, dve reprezentacije koje su sa reprezentacijom Srbije u istoj grupi na Olimpijskim igrama i pobedu je, prema očekivanju, zabeležio "Drim-tim".

Ipak, nije bilo tako lako, naprotiv, posle izuzetno neizvesne završnice - 101:100!

Užasno su košarkaši Sjedinjenih Američkih Država odigrali prvo poluvreme. U prvoj četvrtini su dobro počeli (12:2), ali je Južni Sudan odigrao odlično, posebno igrač koji je pred potpisom za Partizan - Karlik Džons.

Ovaj košarkaš je blistao, postigao 7 poena u prvom poluvremenu i fantastično je razigravao svoje saigrače, a Južni Sudan je imao iznenađujućih 58:44 na poluvremenu!

Amerikanci su imali samo 1-12 za tri poena u prvom poluvremenu, za razliku od svojih protivnika (7-14).

Ipak, prema nekom očekivanju prednost je počela da se topi, Amerikanci su dobili treću deonicu sa 37:18 i poveli su krajem ovog dela igre. Viđena je serija od 16:0 kojom je završena ova deonica.

Na samo šest minuta do kraja utakmice, Karlik Džons je zabeležio tripl-dabl (11 poena, 10 skokova, 10 asistencija), a onda veoma neizvesna završnica. Južni Sudan je vratio prednost na 20 sekundi do kraja trojkom Tora, ali je Lebron bio taj koji je doneo pobedu Amerima.

Na kraju - 101:100, Karlik Džons je promašio koš za pobedu.

Na kraju je Džons imao 15 poena, po 11 skokova i asistencija.

Lebron je imao 23 poena, 6 skokova i asistencija, Dejvis 15 poena i 11 skokova, a Embid 14 poena i 7 skokova.