nedelja 04.08.2024.
08:30

Veliki dan.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Pred nama je deveti dan Olimpijskih igara u Parizu, a u njemu će Srbiji biti upisana druga medalja, i to ona koju će osvojiti Novak Đoković.

On igra finale teniskog turnira protiv velikog rivala Karlosa Alkaraza iz Španije, a njihov duel neće početi pre 13.30 sati na stadionu "Filip Šatrije" u kompleksu Rolan Garosa.

Novak će pokušati da osvoji svoje prvo olimpijsko zlato, ali će mu na putu stajati najteži mogući protivnik. Alkaraz u ovom trenutku igra najbolji tenis na svetu, a ove sezone je već osvojio i Rolan Garos i Vimbldon.

U 14 sati će početi drumska trka biciklizma u kojoj će nastupiti srpska takmičarka Jelena Erić.

Od 17 sati ćemo se prebaciti na odbojku, jer će Srpkinje igrati protiv Kine u trećem kolu grupne faze i tražiće plasman u četvrtfinale.

Na kraju, srpski basketaši će od 18.35 sati odmeriti snage sa Litvanijom u poslednjem kolu grupne faze. Trijumfom bi se direktno plasirali u polufinale.

Ukoliko izgube od Litvanaca, morali bi da igraju četvrtfinale, čiji su mečevi zakazani za večeras od 21.30 sati, a raspored bi bio određen naknadno.