utorak 27.07.2021.
08:16

Ubedljiva Srbija u drugoj rundi.

OKSrbije/Twitter

Srpski vaterpolisti ostvarili su ubedljivu pobedu na kazahstanskom selekcijom od 19:5 na Olimpijskim igrama. Posle poraza od Španije u prvom kolu, Srbija je imala nešto lakši meč, ali je i bolje igrala.

Prvu četvrtinu "delfini" su dobili sa 4:2 i to je bila najmanja razlika na meču. Već u drugom kvartalu Srbija je upisala tri gola, a Kazahstan jedan, što je na poluvremenu bilo 7:3.

Nakon pauze usledio je pravi debakl protivnika naše selekcije. Upisali su šest golova, a Kazahstan dva. Gojko Pjetlović bio je neprikosnoven na mreži, odbranivši nekoliko velikih šansi za protivnika. U poslednjoj deonici nije bilo dileme, Srbija je dobila 6:0 ovaj deo za konačnu ubedljivu pobedu.

Duško Pijetlović je bio najefikasniji sa četiri gola (4/4), dok su Stefan Mitrović i Strahinja Rašović dali po tri gola.

U poraženom timu je Srđan Vuksanović dao dva gola.

Srbija sa Australijom igra u sredu. U četvrtom kolu rival je Hrvatska, a u petom Crna Gora.