Dominikana iznenadila "Faraone", Novi Zeland posle ragbija dobio i u fudbalu!

sreda 24.07.2024.
19:15

U terminu od 17 časova danas su odigrane dve utakmice prvog kola olimpijskog turnira u fudbalu.

AP Photo/Jeremias Gonzalez

Fudbaleri Novog Zelanda savladali su reprezentaciju Gvineje rezultatom 2:1 u meču grupe A.

Novozelanđani su mogli do vođstva u 24. minutu nakon što je Sila napravio prekršaj u sopstvenom kaznenom prostoru, ali je udarac Metjua Garbeta završio pored gola.

Fudbaler NAK Brede iskupio se za ovaj promašaj samo minut kasnije kada je iskoristio veliku grešku Sile i precizno pogodio mrežu golmana afričke selekcije.

Ređale su se potom prilike na obe strane, ali je dobru igru krunisala golom Gvineja u 72. minutu posle lepo udarca Alijua Baldea.

Radost Gvinejaca trajala je svega četiri minuta jer je toliko bilo potrebno Benu Vajnu da donese novu prednost Novom Zelandu i, ispostaviće se kasnije, postavi konačan rezultat u Nici i to nakon pobede Novog Zelanda u ragbiju prvog dana takmičenja na Olimpijskim igrama.

U Nantu, Dominikanska Republika uspela je da osvoji bod protiv selekcije Egipta iako je bila poprilični autsajder.

"Faraoni" pojačani Mohamedom El Nenijem nisu uspeli da slome otpor rivala koji je u pojedinim trenucima pokazivao i više od Egipćana na terenu.

Naročito u drugom poluvremenu kada su dobre prilike propustili Federiko i De Lukas, pa promene rezultata nije bilo.