23:20

CEV
CEV

Odbojkaši poljske Zakse po treći put uzastopno postali su šampioni Evrope.

Oni su u finalu Lige šampione odigranom u Torinu savladali rivala iz domaćeg prvenstva, aktuelnog šampiona Poljske Jastržebski sa 3:2, po setovima 26:28, 25:22, 25:14, 28:30, 15:12.

Zanimljivo Jastržebski je u nedavno odigranoj finalnoj seriji šampionata Poljske sa ubedljivih 3:0 u pobedama savladala večerašnjeg protivnika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bartoš Bednorž sa 23 poena, dok je Jastržebski predvodio Stefan Boje sa 20 osvojenih poena.

Prvi set bio je u potpunosti neizsvestan, a na kraju ga je osvojio Jastržebski posle igranja na razliku.

Imao je Jastržebski +4 (11:7) u drugom setu, ali je Zaksa napravila veliki preokret i izjednačila na 1:1.

Treći set bila je "jednosmerna ulica". Zaksa je odigrala perfektno i ubedljivo slavila. Na taj način stigla na prag trostruke uzastopne titule prvaka Evrope.

Ogromna drama viđena je u četvrtom setu. Imala je Zaksa dve meč lopte, a Bartoš Bednorž idelanu priliku da svom timu donese veliko slavlje, ali je Jastržebski odoleo i odveo meč u peti odlučujući set.

Činilo se tada da je psihološka prednost na strani Jastržebskog, međutim Zaksa je pokazala šampionski gen, bila najbolja kada je najpotrebnije i zasluženo stigla do nove evropske titule.